Skip to main content

Aktif ve Sağlıklı Yaşlanma

Yaşlandıkça Kalp ve Damar hastalıklar, Yüksek Tansiyon, Diabet, Kanser, Demans, Alzheimer ve Solunum problemleri gibi birçok hastalığa yakalanma riskimiz artar. Bu hastalıkları engellemek ve sağlıklı yaşlanmak için, sağlıklı yaşam kurallarını bir an önce gündelik yaşantımızın ayrılmaz bir parçası haline getirmeliyiz.

Dostlarıyla, eşiyle, çocuklarıyla, torunlarıyla sağlıklı bir hayat geçiren, kendi ihtiyaçlarını karşılayan, huzurlu bir yaşlılık hayatı geçirmek istemez misiniz?

Arkadaşlar! Dostlar! Ben 60 yaşını geçmiş bir Çocuk Cerrahıyım. Çocuk Cerrahi mesleğime aktif olarak devam etmekteyim. Uzun süredir de aktif, sağlıklı yaşam ve sağlıklı yaşlanma ile ilgileniyorum. Bu konuda birçok kitap okudum, kongrelere ve seminerlere katıldım. Ailemde de olan ve 90-100 yaşına gelmiş aktif sağlıklı birçok kişi ile görüştüm. Öğrendiklerimi önce kendimde uygulamaya çalıştım. Çok olumlu sonuçlar aldım.

Bel , boyun, diz ağrılarım oluyordu ,artık olmuyor.

Tansiyonum 160/100 mmHg idi, şu anda 135/80 mmHg

Açlık kan şekerim 128mg/dl idi, şu anda 78mg/dl

Kilom 94 idi, şu anda 86

Her gün 1 saate yakın koşabiliyorum. Saatlerce bisiklet binip, tempolu yürüyüş yapabiliyorum.

Daha rahat uyuyabiliyorum.

Daha huzurluyum.

Daha fazla uzatmadan, sağlıklı ve aktif yaşamla ilgili öğrendiklerimi, uyguladıklarımı sosyal medyadan sizlerle de paylaşacağım. Sizin de yaşantınızda, alışkanlıklarınızda ufak bir değişiklik yapabilirsem çok mutlu olacağım.

Hepinize sevgiler sunuyorum. Sağlıklı kalın.

Dr. Muzaffer Zorlu

 

Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir