gömülü penis

Gömülü Penis (Buried Penis)

Gömülü penis de, gergin penis uzunluğu ve penis çapı normaldir.

Penisin etrafındaki deri ile pubis kemiği arasında yağ dokusu bulunmaktadır. Bu yağ dokusu kilo alma sonucu artarsa penisin etrafındaki deriyi yukarı doğru kaldırır. Fakat penis kemiğe yapışık olarak tutunduğu için yağ dokusu artışı ile büyüklüğü değişmez. Penisin etrafındaki deri yağ dokusu artışı ile yukarı doğru kalkarken bazen penis boyunu geçebilir ve penis görülmeyebilir ya da normalden küçük görülür.

Etrafındaki yağ dokusunun artışına bağlı olarak penisin olduğundan küçük görülmesi haline gömülü penis denir.

GÖMÜLÜ PENİS TEDAVİSİ

Penisin tabanı pubis (karnın alt ön kısmında bulunan kemik) adlı kemiğe yapışıktır. Penisin etrafındaki deri ile pubis kemiği arasında yağ dokusu bulunmaktadır. Bu yağ dokusu kilo alma sonucu artarsa penisin etrafındaki deriyi yukarı doğru kaldırır. Fakat penis kemiğe yapışık olarak tutunduğu için yağ dokusu artışı ile büyüklüğü değişmez. Penisin etrafındaki deri yağ dokusu artışı ile yukarı doğru kalkarken bazen penis boyunu geçebilir ve penis görülmeyebilir ya da normalden küçük görülür.

Gömülü Penislerde, gergin penis uzunluğu ve penis çapı normaldir. Sadece cilt altı yağ dokusunun içinde kaldığı için penis küçük görünür. bu yüzden gizli peniste denmektedir.

Büyük çoğunlukla bu hastalar adelosan çağında normale dönerler.

Gömülü penislerde asıl meselelerden biri anne babanın kafasındaki soru işaretlerini gidermektedir. Bu yapılamaz ise çocuğun da psikolojik etkilenmesi kaçınılmaz olur.

Küçük penis, penis eğriliği, penisin cilt altında yan uzanması gibi hastalıklar yoksa penis büyütücü hormonlar vermeye ,cerrahi operasyonlar yapmaya çoğunlukla gerek yoktur. İleri derecede gömülü penislerde cerrahi düşünülebilir.

Yalnız sünneti çok dikkatli yapılmalı. Penis ucunun dışarı çıkartılmasına gayret edilmelidir.

 

Op.Dr. Muzaffer Zorlu
Çocuk Cerrahi Uzmanı

Yorumlar (2)

  • HOCAM MERHABALAR OĞLUMU SÜNNET ETTİRDİK İKİ AY SONRA YAPIŞIKLIK NEDENİYLE TEKRAR DERİSİNİ KESTİLER. VE 1 YIL SONRA PAYLAŞTIĞINIZ FOTOĞRAFTAKİ GİBİ GÖRÜNÜYOR YİNE YAPIŞIKLIK VAR GALİBA NASIL OL İZLEMEM LAZIM

  • Hilal yıldız

    Hocam Merhaba benim 9 yaşında ve 1 yaşında çocuklarımın ikiside gömülüler ve büyük oğluma krem kullandık biraz büyüdü ve yeni sünnet oldular ama hala büyük oğlumun pipisi baya az gözüküyor küçük olan oğlumun pipisi hiç gözükmüyor sizce normale dönermi iki oğlum içinde endişeliyim biraz kaşık yerleri çok etli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op.Dr. Muzaffer Zorlu | Antalya Sünnet ve Çocuk Cerrahisi Fener mahallesi Tekelioğlu Caddesi Filo apartmanı No:51 Daire:9 Muratpaşa, ANTALYA 0532 211 0537 | 0 242 242 4106 Web Tasarım:Dr.Metehan Akbulut

DMCA.com Protection Status

Muzaffer Zorlu - DoktorTakvimi.com