Skip to main content
en iyi sünnet doktoru

Sünnet Yaşamı Etkilemez

Sünnet yaptıracak aileler, en iyi sünnet doktoru kimdir, arayışı içinde olabiliyor.

En iyi sünnet doktoru  için aileler araştırma yapmalı, çocuklarının  çocuk uzmanı doktoruna sormalı, çevresinde sünnet olan çocukların aileleri ile görüşmelidirler.

Op.Dr. Muzaffer Zorlu, sünnetin olağan yaşamı etkilemediğini belirterek, “Sünnetten sonra , sünnetten önceki yaşama aynen devam edilir. Biz bu duruma”Yaşam kaldığı yerden devam eder” diyoruz. “ dedi.

Futbol oynayabilir

“Sünnetten sonra eğer sünnet olana bebek ise bezlerini bağlanır, daha büyük sünnet çocuklarında ise pantolonları giydirilir.” diyen Op.Dr. Muzaffer Zorlu, “Sünnet olanlar hayatlarına kaldıkları yerden devam ederler. Günde bir defa krem sürülerek sandviç pansuman şeklinde sünnet yerleri kapatılır. Hiçbir hareket kısıtlılığı verilmez.” şeklinde konuştu.

Sünnetin yapıldığı gün dahil istenildiği zaman banyo yapılabileceğinin altını çizen Op.Dr. Muzaffer Zorlu , hatta sünnet sonrası sünnet olan çocuk denize gidilebilir, yüzüstü yatabilir, yerde sürünebilir, top oynayabilir… şeklinde konuştu.

Nelere dikkat edilir?

Sünnetten sonra dikkat edilmesi konuları maddeler halinde sıralayan Op.Dr. Muzaffer Zorlu:

1-Sünnetten sonra ki gün günde bir defa Sandviç pansuman yapılmalıdır.
2-Sandviç pansumana yedi gün süresince devam edilmelidir.
3-Sünnetten sonra bir kez ağrı kesici verilir.
4-Sünnetten on beş gün sonra doktora kontrole gelinmelidir.

Olağandışı bir gelişme olursa veya tereddüt yaşanırsa mutlaka sünneti yapan doktor aranmalı gerekirse muayeneye götürülmelidir.

Opr. Dr. Muzaffer Zorlu
Çocuk Cerrahi Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir