Skip to main content
Sandviç Pansuman

Sünnette Sandviç Pansuman Uygulaması

Sandviç Pansuman, sünnetten sonra çocuğunuzun çok yararlanacağı bir pansuman şeklidir.

Sandviç pansuman

“Sünnetten sonra ödemi, kanamayı, enfeksiyonu, ağrıyı, acıyı ve pipinin etrafa sürtünüp tahriş olmasını engelleyen bir pansuman yöntemi sandviç pansuman.

Sandviç pansumanda pipi, üzerine antibiyotikli bir krem sürülmüş kalın bir gazlı bez ile vücuda tespit edilir. Gazlı bez bebeklerde çocuk bezi ile daha büyük çocuklarda da ise dar bir külotla tutturulur. Pipi tespit edildikten sonra çocuk istediği gibi hareket ederken pipi hareket edemez, vücuda bitişik şekilde sabit durur. Sabit ve hareketsiz olan pipide etrafa çarpıp yaralanma olmaz, tahriş olmaz, ağrı olmaz. Pipiye hafif bir basınç uygulandığından, kanama olmaz, şişme olmaz. Gazlı bezin üzerinde antibiyotikli bir krem olduğu için pipi gazlı beze yapışmaz ve antibiyotikli kremden dolayı da enfeksiyondan korunmuş olur.

Sandviç pansuman sayesinde çocuk istediği gibi hareket edebilir, bebek yüzüstü yatırılabilir, sağa sola dönebilir ve sürünebilir. Daha büyük çocuklar da sünnetten sonra istedikleri gibi hareket edebilir, yürüyebilir, spor yapabilir ve pantolonlarını giyebilirler.

Hipospadias ameliyatı gibi tıbbi uygulamalardan sonra da çok başarılı bir şekilde kullanılan bir pansuman şekli olan sandviç pansumanını sünnet olmuş bütün çocuklara öneririz.

Çocuklarınızla birlikte sağlıklı mutlu bir yaşam dileğimle.

 Sandviç Pansuman

sandvic pansuman sünnette

sünnette sandvic pansumanO

sandvic pansuman

sandvic pansuman sünnette

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir