Skip to main content

Yaptığımız Sünnetlerin Üstün Tarafları Nelerdir?

1-Sünnetlerimiz ağrısız ve acısızdır.

Sünnetten önce uyuşturma kremi ile iğne yapacağımız yeri uyuşturuyoruz. Böylece çocuk uyuşturma iğnesini hissetmez.

-Uyuşturma iğnesini yaptıktan sonra da kesinlikle sünneti hissetmez.
-İğneyle uyuşturmak amacıyla kullandığımız ilaç uzun etkili lokal anesteziktir. Etkisi 4- 6 saat devam eder. Böylece sünnetten sonra da uzun bir müddet çocuk ağrı acı hissetmez.

1-Sünnetten sonra uyuşma geçerken ağrı acı hissedilmemesi için de uygun dozlarda ağrı kesici ilaçlar veriyoruz.

2-Sünnetten sonra şişkinlik, morluk, kanama ve enfeksiyon olmaması için sandviç pansuman yapıyoruz.

3-Yaptığımız sünnetlerden 12-24 saat sonra sünnet kesisi kaynar. Böylece sünnet çocuğu istediği zaman banyo yapabilir, denize gidebilir.

4-Büyük çocuklar PlayStation oynarken sünnet olurlar. Böylece sünnet esnasındaki stresleri ciddi bir şekilde ortadan kalkar. Hatta “doktor amca sünnet biraz daha uzasın da bu oyunu bitireyim” derler

5-Bebekler,anne bebeği uyuttuktan sonra, emzirirken,dizlerinde sallarken yada oyuncaklarla oynatırken sünnet yapılırlar. Böylece hiçbir acı hissetmeyen bebek sünnet olduğunun farkında olmaz.

6-Sünnetten sonra büyük çocuklar pantolonlarını giyip istedikleri gibi hareket ederler. Bebeklerin de çocuk bezi sünnetten önceki gibi bağlanır. Bebeğe sünnetten önce nasıl yatırılıyorsa, nasıl tutuluyorsa, nasıl hareket ettiriliyorsa aynı şekilde davranılır.

7-Son zamanlarda sık sorulan sorulara da bir cevap olarak yaptığımız sünnetlerden kaynaklı ilerde kesinlikle cinsel ilişkide erken boşalma problemi yaşanmaz. Antalya’da şu anda yaptığımız çocuk sünnetlerinin bir çoğunun babalarını da biz sünnet yaptık. Op.Dr .Muzaffer Zorlu tarafından sünnet yapılan hiçbir babadan erken boşalma şikayeti gelmemiştir. Tam güvenle çocuklarını da Op.Dr. Muzaffer Zorlu’ya sünnet yaptırmaktadırlar.

Çocuklarınızla birlikte sağlıklı mutlu huzurlu başarılı yıllar dileklerimle.

Op. Dr. Muzaffer Zorlu
Çocuk Cerrahi Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir