Skip to main content

23 Nisan Çocuk Bayramımız

 Osmanlı imparatorluğu ecdadımızın kurduğu dünyadaki en büyük imparatorluklardan biridir. Dünyadaki her imparatorluk olduğu gibi Osmanlı imparatorluğu da yükselme ve yıkılma dönemlerini yaşamıştır. Batının karşısında bilimde, teknolojide,ekonomide, yönetim şeklinde geri kalmış ve bunların sonucu olarak parçalanarak tarih sahnesinden çekilmiştir. Parçalanan Osmanlı İmparatorluğu’nun küllerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün büyük dehası ve milletimizin gösterdiği azim ve kararlılık ile Türkiye Cumhuriyeti doğmuştur.

Türkiye Büyük Millet Meclis’inin ilk açılış günü olan 23 Nisan Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuk bayramı olarak ilan edilmiştir. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza bir bayram hediye edilmesi dünyada ilktir ve bu bayram uluslararası düzeyde de kabul görmüştür. Hayatının büyük kısmını çocuklarla geçiren ve çocukları çok seven bir doktor olarak 23 Nisan bayramının başta kendi çocuklarımız olmak üzere dünyadaki tüm çocuklara sağlık mutluluk huzur ve başarı getirmesi dileğimle çocuk bayramınızı kutluyorum.

Ülkemin teknolojide, bilimde, ekonomide, siyasette, demokraside dünyanın en ileri ülkelerinden biri olacağına olan inancımla tüm çocuklarımıza selam eder bayramlarını kutlarım.

Op.Dr. Muzaffer Zorlu
Çocuk Cerrahi Uzmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir