Skip to main content
Emzirirken Sünnet

Anne Emzirirken Sünnet Nasıl Yapılır?

Anne emzirirken sünnet mümkündür . Sünnet her şartta yapılabilir. Fakat sünnet esnasında bebek ağlatılmamalıdır.

Çünkü bebek ağlarsa anne baba gerilir. Acaba çocuğumuzun canı mı yanıyor? diye düşünürler.

Yaptığımız sünnetlerde bebek kesinlikle sünnet esnasında ağrı, acı hissetmez. Tam uyuşmayı önce kremle sonra da iğne yaparak sağlıyoruz. Uyuşma sünnetten sonra 4-6 saat daha devam eder.

Eğer bebek sünnet esnasında annesi tarafından uyutulamazsa anne emzirirken, dizlerinde sallarken ya da bebek arabasında iken sünnet yapılabilir. Burada amaç sünnet esnasında kesinlikle hiçbir ağrı acı hissetmeyen sünnet çocuğunun 10 dakika dikkatini başka yere yönlendirmektir.

Çocuğun dikkatinin nasıl başka yere yönlendireceğini en iyi anne sağlayabiliyor. Anne emzirerek, biberondan mama vererek, cep telefonuna daha önce yüklediği çocuk programlarını, şarkılarını izlettirerek veya oyuncaklarla çocuğu oyalayarak Sünnet bebeğinin dikkatini dağıtabilir. Bu arada hiç bir şey hissetmeyen çocuğun sünneti çok rahat yapılır.

Her çocuğa göre farklı rahatlama metotları olmasına rağmen anne emzirmesi çok iyi rahatlatıcı yöntemlerden biridir. Anne çocuğu emzirirken çocuk rahattır ve anneye dönüktür. Bu dönemde etrafına ilgisiz olan bebek çok rahat sünnet olur. Gerekirse anneyle çocuğun üstünü örtüp etrafla ilişkiyi kestikten sonra da sünnet yapılabilir. Emzirerek sünnet uyumayan çocuklar için alternatif bir yöntemdir. Bu esnada sünnet bebeği hiç bir şey hissetmediği için çok rahat lokal anestezi altında narkoz vermeden sünnet yapılabilir.

emziriken sünnet

dizde sallarken sünnet

anne oyalarken sunnet

Op.Dr. Muzaffer Zorlu
Çocuk Cerrahi Uzmanı

uykuda sünnet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir