anne uykusunda sünnet

Anne Uykusunda Doğal Sünnet Neden Seçilmelidir?

Anne uykusunda sünnet, bebeklerde en güzel sünnettir.

Genel anestezi altında yapılan sünnetlerde bir çok komplikasyon ve psikolojik olumsuzluklar vardır.

Genel anestezinin komplikasyonları nelerdir ?

Kusma, bulantı, boğaz ağrısı, kan basıncında düşme, solunum sıkıntısı, kalp ritim bozuklukları ve 1/200.000 oranında da ölüm.

Genel anestezi altında ameliyathanede yapılan sünnetlerde stres faktörleri nelerdir?

Bebeğin sünnetten önce 6 saat aç kalması, genel anestezi testleri için kan alınması, çocuğun anne babasının yanında olmadan sünnet yapılması, çocuğa ameliyathanede serum takılması, maske ile anestezik (uyutucu) gaz verilmesi.

Başlıcalarını saydığımız genel anestezinin komplikasyonlarını ve stres faktörlerini daha da artırmak mümkündür. Daha önce sünnet yeri uyuşturulduktan sonra eğer anne bebeği uyutabilirse 10 dakikada sünnet çok rahatlıkla yapılabilir. Hiçbir şey hissetmeyen sünnet bebeğine 10 dakikada uyanmadan sünnet yapmak mümkündür. Bu esnada genel anestezinin komplikasyonlarından ve ameliyathanede ki stres faktörlerinden bebeği korumuş oluruz.

Antalya Sünnet Kliniğinde biz en iyi bebek sünneti doğal anne uykusunda yapılan sünnettir diyoruz.

Anne Uykusunda Sünnet Op:Dr.Muzaffer Zorlu

Çocuk Cerrahi Uzmanı

Yorum

  • Yiğit'in Annesi

    Uzun ve özenli bir araştırma sonucu kıymetli hocamıza ulaştım zor bir doğumun ardindan dünyaya gelen oğlum bizim için çok kıymetliydi ve onu kıymetli bir ele teslim etmek istedik hayatımda birçok doktorla karsilastım ama muzaffer hocam kadar çocuk hastalarına bir baba şefkatiyle özeniyle yaklaşan bir doktor daha görmedim. Bugün kendisind sünnet için gittik oğlum 8 aylık ve ben o kadar çok tedirgindim ki bana sen çocugu uyut ben uyurken yaparım sünnetini dedi dedigi gibi de oglumun normalde uykusu hafiftir en fazla 10 dak uyur ben dizimde uyuturken yaptı sünnetini sünnet bitti uyandı oğlum hiçbirsey hissetmedi sonra çıktık evimize geldik normal hayatına döndü, bende vakit kaybetmeden kafasinda soru işaretleri olan varsa silmeniz için yazıyorum bu zamana kadar boşuna kafamı yormuşum Allahım muzaffer hocamiza sağlıklı uzun ömürler versin ki daha birçok insana şifa dağıtsın işalh …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op.Dr. Muzaffer Zorlu | Antalya Sünnet ve Çocuk Cerrahisi Fener mahallesi Tekelioğlu Caddesi Filo apartmanı No:51 Daire:9 Muratpaşa, ANTALYA 0532 211 0537 | 0 242 242 4106 Web Tasarım:Dr.Metehan Akbulut

DMCA.com Protection Status

Muzaffer Zorlu - DoktorTakvimi.com