Skip to main content
antalya sünnet

Bebek Doğal Anne Uykusunda Sünnet Olurken Uyanırsa Ne Olur?

Doğal anne uykusunda sünnette bebek anne tarafından uyutulmadan 1 saat önce getirilir, pipisine uyuşturma kremi sürülür. 1 saat sonra bebeğin uykusu geldiğinde anne bebeği uyutur ve bebek uyurken sünnetini olur. Doğal anne üstünde sünnette genel anesteziye gerek yoktur. Doğal anne uykusundaki sünnette bebek uyuduğu için sünnet olduğunun farkında değildir. Sünnet olurken bebek ağlamadığı için de anne ve baba çok rahat olur.

Anneler bebek normal uykusunda sünnet olurken uyanırsa ne olur diye sordukları için bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim.

Sünnet kısa sürer

Sünnet yaklaşık olarak 10 dakika sürer. Bebek uyuduktan sonra sünnet yapılırken uyanırsa kalan sürede anne resimde görüldüğü gibi bebeği emzirerek,besleyerek, oyuncaklarla oyalayarak veya dizinde sallayarak kalan sürede sünnet tamamlanır.

Eğer çocuk yabancı bir ortamda 10 dakika hiçbir şekilde uyutulamıyorsa ya da çok çabuk uyanıyorsa sakinleştirici verilerek de narkozsuz sünnet yapılabilir.

Genel anesteziye gerek yok

Sonuç olarak bebeklerde sünnette genel anesteziye gerek yoktur. Bebek 10 dakika uyutulabilirse lokal anestezi ile sünnet yapılabilir. Sünnet esnasında uyanırsa,bebek oyalanarak sünnet tamamlanabilir. Eğer çocuk hiçbir şekilde uyutulamaz ise sakinleştirici verilerek narkozsuz sünnet yapılabilir. Bebeklerde en iyi sünnet doğal anne uykusundaki sünnettir.

uykuda sünnet

 

narkozsuz sünnet

Op.Dr.Muzaffer Zorlu
Çocuk Cerrahi Uzmanı
Antalya Sünnet ve Çocuk Cerrahi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir