Ağrısız acısız sünnet

Ağrısız Acısız Sünnet Olur Mu?

Artık çağımızda engellenemeyecek hiçbir ağrı yoktur.

Acısız ağrısız sünnet olur.

Bugüne kadar yaptığım gözlemlerde doktorlar yaptıkları ameliyat ve sünnetin iyi olması için ellerinden geleni yapıyorlar ama ağrı kesme konusunda genellikle gerekeni yapmıyorlar. Ameliyat ve sünnet sonrası ağrıyı ortadan kaldırma genellikle ihmal ediliyor.

Artık çağımızda engellenemeyecek hiçbir ağrı yoktur. Bizim en büyük hedefimiz ağrısız acısız sünnet ve ameliyattır.

Biz nasıl ağrısız acısız sünnet yapıyoruz?

Önce uyuşturucu krem kullanarak iğnenin acısız olmasını sağlıyoruz. İğneden sonra sünnet esnasında çocuk kesinlikle hiçbir ağrı hissetmez. İğne ile yaptığımız uyuşturucu ilaç uzun etkili bir lokal anesteziktir. Bu ilaç 4- 6 saat etkisini gösterir. Diğer sünnetçiler jetokain ile uyuşturma yapmaktadır. Jetokain kısa etkili bir uyuşturucudur. Etkisi 15 dakikada biter ve sünnetten kısa bir süre sonra ağrı başlar. Ayrıca biz sünnetten sonra da usulüne uygun ağız yoluyla ağrı kesicileri gerekli dozda vererek çocukların ağrısız acısız sünnet olmasını sağlıyoruz.

Eski sünnetçiler gibi sadece sünneti yapıp ağrı ile ilgili hiçbir tedbir almamak günümüz imkanları içerisinde kabul edilebilecek bir şey değildir.

 Ağrısız acısız sünnet sizin çocuğunuzun da hakkıdır.

Ağrısız acısız sünnet

anasayfa

Yorum

  • Sayin Muzaffer Zorlu Bey,
    Keske Antalya’da yasiyor olsaydim. Londra’da yasiyorum ve 9 yasindaki oglumu sunnet ettirmek istiyorum. Burada Turkiye’deki gibi hastane ve donanimli kliniklerde degil, ofis tarxi yerlerde yapiliyor maalesef. Eger mumkunse Istanbul’da onerebileceginiz bir uzman ya da hastane varmidir?

    Saygilarimla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Op.Dr. Muzaffer Zorlu | Antalya Sünnet ve Çocuk Cerrahisi Fener mahallesi Tekelioğlu Caddesi Filo apartmanı No:51 Daire:9 Muratpaşa, ANTALYA 0532 211 0537 | 0 242 242 4106 Web Tasarım:Dr.Metehan Akbulut

DMCA.com Protection Status

Muzaffer Zorlu - DoktorTakvimi.com