Çocuklarda Penis Eğriliği

Çocuklardaki penis eğriliği doğuştandır .Özellikle ergenlik çağında penisin boyutlarının büyümesi ile belirginleşir.

Penisin iç dokularında fibrotik doku yapışıklığı nedeni ile penis dokusunda eğrilikler oluşur. Eğriliğin derecesine göre penisin şekli cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir veye tamamen engel olur. Ayrıca ciddi psikolojik sorunlara da yol açabilir.Bu yüzden çocuk kendini bilmeden bu anomali düzeltilmelidir.

Erkeklerin binde 4’ünde görülür.

Penis eğriliği tanısı

Tanı ereksiyon halindeki penisin görülmesi ile rahatlıkla konur.Ereksiyon halinde tam eğriliği görecek şekilde yandan fotoğraf çekilmesi eğriliğin derecesini belirlemekte çok faydalıdır.

Penis Eğriliği tedavisi

Tedavi cerrahi ile eğriliğin düzeltilmesi ile yapılır.20 dereceyi geçen eğrilikler düzeltilmelidir.Cerrahi ile eğrılık tamamen düzeltilebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Çocuklarda Penis Eğriliği

  • Nilgun keskin14 Eylül 2018 at 23:57

    Oglum premature yani 30 haftalik oldu suan dogdugundan 6 ayin icinde kasiginda cift yonlu fitik ameliyati arti sunnet olduk sonradan fark ettik oglumun pipisi egri ve tekrar ameliyata giren doktora goturdum bane dedigi sey (zaten biz bunu biliyorduk ve takip ediyorduk.) ve bana hic birsey demediler her hangi bir sikinti olurmu 3 ay sonra gel dediler ama ben ne yapacagimi bilemedim yardimci olursaniz sevinirim

    Cevap
  • Kenan AKKUŞ5 Ocak 2019 at 03:53

    emeğinize sağlık canlarım çoçukken ne yaptılar mıntıkama bilmioyom ama bu aralar zor dönem yaşamaktayım

    Cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir